NOWY MECHANIZM W ROLETACH THERMOLUX

Usprawniony mechanizm w roletach Thermolux znacznie poprawia komfort użytkowania produktu. Dołączone do zestawu haki pozwalają zatrzymać plisę na dowolnej wysokości. Zastosowane rozwiązania sprawiają, że nie ma konieczności mocnego naciągania stalowych linek, a przesuwanie plisy jeszcze nigdy nie było takie proste!

Haczyki posiadają dwie opcje montażu - na mocną i trwałą taśmę samoprzylepną lub wkręty (dostępne w kilku wariantach).


Więcej >

Jakie rolety wewnętrzne wybrać?

Rolety wewnętrze są popularne z kilku względów: mają niezwykle prostą budowę, elegancki wygląd, są tanie w utrzymaniu i eksploatacji. Odpowiednio dobrane nadają wnętrzom nowego blasku i stylu.

Wybór odpowiedniej rolety wewnętrznej nie jest jednak prosty – klienci mogą przebierać w setkach dostępnych kolorów i tkanin. Na początku należy odpowiedzieć sobie pytanie: Co dokładnie chcemy zasłonić? Jeśli myślimy o zasłonięciu wnęki okiennej – potrzebujemy rolety klasycznej, jeżeli zależy nam na osłonięciu jednego skrzydła – lepszym rozwiązaniem są rolety mini.


Więcej >

SUPERTERMOIZOLACJA WNĘTRZ Z OKNAMI DACHOWYMI

Dzięki swojej konstrukcji okna dachowe znakomicie nadają się do oświetlania pomieszczeń.  Jednak w upalne letnie drzwi bez odpowiedniej osłony poddasze może bardzo mocno się nagrzewać uniemożliwiając komfortowe korzystanie z pomieszczeń. Rozwiązaniem tego problemu jest montaż rolet wewnętrznych. Jednak – jakie rolety należy wybrać?


Więcej >

Jak dobrać dekorację okna do wnętrza

Czegokolwiek nie powiedzielibyśmy o aranżacjach wnętrz, musimy zgodzić się z jednym, iż okno jest jego najważniejszym elementem. Układ okna, intensywność nasłonecznienia oraz możliwość jego regulacji to główne elementy, na które z chwilą użytkowania pomieszczenia szczególnie zwracamy uwagę. Rozumiemy wówczas, że równie ważnym przy wyborze aranżacji okna jest określenie zarówno stylu, jak i funkcji jaką powinno pełnić we wnętrzu.


Więcej >

Pomysły na oświetlenie wnętrza – listwy LED

Szukając nowoczesnego oświetlenia, które jednocześnie byłoby praktyczne i wyjątkowo dekoracyjne, warto zainteresować się listwami ze zintegrowanym systemem LED. Dają one bardzo duże możliwości aranżacyjne.


Więcej >

Tkaniny we wnętrzu

Targi tekstylne Heimtextil we Frankfurcie co roku wyznaczają nowe trendy w dziedzinie tekstyliów domowych. W roku 2014 w 19 halach przedstawiona została pełna oferta tekstyliów wnętrzarskich: od dekoracji okiennych, przez wyroby tapicerskie, tekstylia podłogowe i ścienne, aż po tkaniny do łazienki, sypialni i jadalni.

Specjaliści z branży, producenci i projektanci analizują barwy, struktury, jakości i faktury materiałów jakie będą modne w nadchodzących sezonach. Wśród tegorocznych wystawców pojawiła się również - po raz pierwszy - firma Decora S.A., właściciel marki Vidella, producent rolet, karniszy oraz produktów do dekoracji ścian i sufitów.


Więcej >